Taban Tuğlası ve Karoları

Yer tuğlalarının en önemli özelliği ağır yükleri taşıyabilmeleri ve son derece dayanıklı olmalarıdır. Doğal malzemelerle üretilen bu tuğlalar özellikle teras, bahçe, park, yaya yolu, şehir meydanı gibi alanlarda kullanılmaktadır. Yağmur, kar, don, güneş gibi hava şartlarına karşı da son derece dayanıklı olan tuğlalar uygulandıkları alanlara temiz ve doğal bir görünüm kazandırırlar.

Yıllarca bakım ve onarım gerektirmeden kullanılabilirler. Taban tuğlası uygulanacak alanlarda önce kullanım amacına uygun olarak zemin incelemesi yapılmalıdır. Uygulanacak zeminin özelliklerine göre farklı tuğla çeşitleri kullanılacaktır. Tuğla kaplamalarla evlerin, sitelerin, villaların bahçeleri doğal, estetik ve zarif bir görünüm kazanmaktadır. Aynı şekilde otel, yazlık ve sosyal tesislerin bahçe ve girişleri, havuz kenarları modern ve doğal bir görünüm kazanmaktadır.

Önceleri kırmızı ve kahverengi renklerle üretilen tuğlalarda artık daha fazla renk seçeneği bulunuyor. Farklı renk pigmentleri kullanılarak, kırmızı, turuncu, gri, beyaz, siyah gibi farklı renklerle tuğla üretiliyor. Farklı renklerin bir arada kullanılması ise kullanım alanında bambaşka bir görsellik oluşturuyor. İnsanlar her dönemde yaşam alanlarını, evlerini, iş yerlerini ve bu alanlara ait çevrelerini daha estetik, daha yaşanılabilir bir hale getirmeye çalışmıştır. Bu nedenle farklı dekorasyon trendleri dönemlere damgasını vurmuştur. Son yılların trendi de tuğla kaplamalar oldu. Hem çevre düzenlemelerinde hem de iç mekan dekorasyonlarında tuğla son yılların trend malzemesi oldu. Ayırca artık iç mekân zemin döşemelerinde de taban tuğlası çok tercih edilmeye başladı. Evlerin odalarında, salonlarında, mutfaklarında zeminler tuğla ile kaplanarak özgün dekorasyonlar yaratılıyor.

Cephe kaplamada ve zemin kaplamada kullanılan tuğlalar farklı renk özellikleri yanında farklı doku özelliklerine de sahiptir. Ayrıca farklı ebatlarda ve formlarda üretilmektedir. Bu farklılıklar nedeniyle çok farklı dekorasyon seçenekleri ortaya çıkmaktadır. Cafe, restoran ve sosyal yaşam alanlarında özgün ve doğal güzellikler oluşmakta her mekân farklı bir kimlik kazanmaktadır. Taban tuğlası diğer zemin kaplamalarına göre biraz daha pahalı oluyor. Ama avantajları ve sağladığı doğallık ve estetik düşünüldüğünde bu fiyat farkının önemi kalmıyor. Doğal ve estetik yaşam alanları için kaliteli, sağlam ve dayanıklı en zengin tuğla çeşitlerini Uğur Ticaret firmamızda bulabilirsiniz.