Sırlı Karolar

Islak Mekân Karoları
Yapıların iç, dış cephe kaplamalarında, zemin kaplamalarında zevk ve ihtiyaca göre çeşitli kaplama malzemesi kullanılır. Yapı teknolojileri geliştikçe cephe ve zemin kaplamada farklı malzemeler kullanılsa da topraktan üretilmiş doğal malzemeler her dönemde tercih edilmiştir. El yapımı doğal tuğlalar son yıllarda yapıların dış cephelerinde ve iç mekân dekorasyonlarında en çok tercih edilen ürünler oluyor. Ayrıca zemin döşemelerinde ve balkon, teras, bahçe gibi çevre döşemelerinde de doğal tuğlalar hem görsel açıdan hem de kullanım rahatlığı açısından tercih ediliyor. Tabi her zeminde aynı ürün kullanılamayabilir. Islak zeminlerde özel olarak üretilen ıslak mekân karoları kullanılmalıdır. Evlerin banyo, tuvalet, balkon, antre gibi bölümlerinde suya ve neme dayanıklı karolar hem hijyen sağlamakta hem de uygulama alanına estetik kazandırmaktadır.

Islak zeminlerde seramik karoların kullanılması yüzyıllar öncesine dayanır. Banyoların, mutfak ve tuvaletlerin vazgeçilmez kaplama malzemesi olan karolar çok çeşitli renk ve desen seçeneği sunar. Bu çeşitlilik banyo ve mutfaklara özgün bir görsellik kazandırıyor. Herkesin zevkine hitap eden farklı güzellikte alanlar oluşuyor. Islak mekân karoları diğer karolardan farklı olarak kaydırmazlık özelliğine sahiptir ve banyolarda, mutfaklarda kayma riskini ortadan kaldırır.

Banyonuz için zemin kaplama karosu almayı düşündüğünüzde görsellik kadar kaliteye de önem vermelisiniz. Çünkü yer karolarında aşınma önemli bir durumdur. İç mekânda mı kullanılacak, dış mekânda mı kullanılacak, üzerindeki ağırlık ne olacak. Bunlara uygun seçim yapmak gerekir. Ev içi kullanımda aşınma olmayacaktır.

Dış cephe ve zeminlerde kullanılacak ıslak mekân karoları ise daha yüksek su emme değerine sahip olmalıdır. Ayrıca market, cafe, restoran, okul, hastane gibi ticari veya sosyal yapılarda aşınmaya karşı daha dayanıklı ürünler tercih edilmelidir. Banyo, mutfak, tuvalet, balkon gibi alanlarda karo kaplama özellikle ev hanımlarına büyük kolaylık sağlamaktadır. Karo kaplama kolayca temizlenmektedir. Her geçen gün renk ve desen seçeneğinin artması ve özgün dekorasyon imkânlarının çoğalması ürünlere olan talebi de arttırmaktadır. Eviniz için, iş yeriniz için en zengin karo çeşitlerini Uğur Ticaret firmamızda bulabilirsiniz. Farklı renk, farklı desen ve farklı ölçülerdeki karolar en uygun fiyatlarla firmamızda bulunmaktadır.